Υποβλήθηκε από m.t στις Δευ, 23/01/2023 - 11:39.
Θύμα ενδοοικογενειακής βίας έπεσε για μία ακόμα φορά μία 57χρονη γυναίκα στο Ηράκλειο, η οποία κατήγγειλε τον 58χρονο σύζυγό της στην Αστυνομία.
Το νέο σκηνικό βίας στο σπίτι του ζευγαριού στήθηκε το βράδυ της Κυριακής (22/1). Κατά τη διάρκεια καβγά, για άγνωστο λόγο, ο 58χρονος, σύμφωνα με την καταγγελία της συζύγου του, την άρπαξε από τα μαλλιά και την έσπρωξε, με αποτέλεσμα να της προκαλέσει σωματικές βλάβες.
Η γυναίκα κατήγγειλε το περιστατικό στο Α’ Αστυνομικό Τμήμα του Ηρακλείου, αστυνομικοί του οποίου συνέλαβαν τον φερόμενο ως δράστη, ο οποίος θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα.
Μάλιστα, σύμφωνα με τα όσα είπε η γυναίκα στους αστυνομικούς, δεν ήταν η πρώτη φορά που έπεφτε θύμα ενδοοικογενειακής βίας με δράστη τον σύζυγό της.
Μοιράσου το: