Νίκη για Παναιγιάλειο, ήττες για Παναχαϊκή και Διαγόρα στην πρεμιέρα

Ο Παναγιάλειος  ξεκίνησε με νίκη στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, ενώ τις ήττες γνώρισαν η Παναχαϊκή με τον Διαγόρα. Αναλυτικά:

ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Ηττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής για την Παναχαϊκή με 3-1 εκτός έδρας από την ομάδα του Αχέρων Καναλακίου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γεωργίου στο 13', με τους Πατρινούς να ισοφαρίζουν με πέναλτι του Χαντί στο 32', ενώ το ημίχρονο βρήκε και πάλι τους γηπεδούχους μπροστά με 2-1 με τέρμα του Βέρμπη στο 41 και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Θεοδωράκης στο 82'.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: Αθανασόπουλος, Πολίτης, Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Στασινόπουλος, Τεγούσης, Κωνσταντακόπουλος, Αλεξόπουλος, Μπουρλάκης, Χαντί, Κυβελίδης

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ

Πρεμιέρα με νίκη για τον Παναιγιάλειο ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Αναγέννησης Άρτας.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με πέναλτι του Αναστασιάδη, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τέρμα του Α. Αφούσσι, με το τελικό 2-1 να διαμορφώνει ο Μακρίδης στο 62' δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του Αιγίου.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ιωαννίδης, Κουτρελέσης, Χατζηαντωνίου, Σ. Αφούσσι, Σπίντζος, Α. Αφούσσι, Ψωμάρας, Μακρίδης, Βλαχόπουλος, Λιάτος, Βαλλιάνος (60' Κρεμίτσας).

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΔΙΑΓΟΡΑ

Ο Διαγόρας γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Τηλυκράτη Λευκάδας  με τέρμα του Παναγιωτόπουλου στο 83'.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μ. Μικές, Ν. Βλασόπουλος, Σταυρόπουλος, Σιδέρης, Καπετανάκης, Καλλιτσουνάκης, Θ. Βλασόπουλος, Αποστολόπουλος, Δ. Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, Σκεπετάρης.