Η Σάκαρη έχασε από την... Σάκαρη

Η Σάκαρη αποχώρησε βιαστικά από το γήπεδο γεμάτη θυμό αμέσως μετά την ήττα - αποκλεισμό της από την Τσέχα Κεϊτσίκοβα. Γιατί;; Γιατί γνώριζε ότι είχε η ίδια την ευθύνη αυτού του αποκλεισμού. Είχε θυμό με τον εαυτό της αφού έχασε από δικά της αβίαστα λάθη που δεν τα έκανε στα δυο πρηγούμενα παιχνίδια της που έπαιζε με σαφώς καλύτερες αντιπάλους.

Είναι χαρακτηριστικό ότι στα τρίτο κρίσιμο σετ προηγήθηκε 3-1 και 5-3 και όμως χάριζε δικά της game με σερί 4 λαθών και την Κεϊτσίκοβα θεατή...

Ωστόσο, η Σάκαρη είναι πλέον στις κορυφαίες τενίστριες, ικανή να νικήσει οποιαδήποτε αντίπαλο. Η εξέλιξή της είναι πολύ μεγάλη. Ας περιμένουμε: Σύντομα όταν θα διαχειρίζεται σωστά και την ψυχολογία ενός ματς, αντίπαλες σαν τηνΤσέχα θα τις εχει εύκολα.

Τα σετ: 5-7 (το έχασε τζάμπα) 6-4 (το πήρε εύκολα και 9-7 (έφτασε ακόμη και σε match point αλλά δεν νίκησε).