Έβαλε συνειδητά καλάθι στην ομάδα του σε σίγουρη νίκη!

Ψάχνουμε να βρούμε αν έχει ξανασυμβεί και μάλλον δεν... έχει ξαναγίνει: Παίκτης του μπάσκετ αντί να κρατήσει 2 δεύτερα την μπάλα αγκαλιά για να λήξει το ματς υπέρ της ομάδας του που ήταν μπροστά με ένα καλάθι με συνειδητό... "αυτογκολ" ισοφάρισε, το ματς πήγε σε πα΄ραταση και ήρθε η ήττα!

Κηφισιά - Άρης. Οι φίλαθλοι στο Ζηρίνειο, στο τέλος της 1ης περιόδου, είδαν την ομάδα τους που ήταν ανώτερη του Άρη στο μεγαλύτερο μέρος να βρίσκεται «αγκαλιά» με το 1-1 στη σειρά, αλλά ένας δικός τους παίκτης, ο Τζερμέιν Μάρσαλ (φωτό) την έστειλε σε δεύτερη παράταση με αυτογκολ.

Με το σκορ 95-93 υπέρ της Κηφισιάς, ο Μάρσαλ υπέπεσε σε φάουλ στον ΜακΝιλ, ο οποίος ευστόχησε στην πρώτη και εσκεμμένα αστόχησε στη δεύτερη, αλλά το ριμπάουν κατέληξε στα... σίγουρα χέρια του Στίγκερς στα 4΄΄.

Αυτός για να αποφύγει να του κάνουν φάουλ και να πάει μστις βολές την δίνει στον ελεύθερο Μάρσαλ ο οποίος αντί να στραφεί προς το άλλο μισό του γηπέδου με βελούδινο λέι απ σημείωσε αυτοκαλάθι διαμορφώνοντας το 95-95.

Νεα παράταση και ήττα της Κηφισιάς (που είχε προηγηθεί ακόμη και με 19 πόντους).